Szanowni Państwo, przypominam, że rekrutacja do oddziałów przedszkolnych rozpocznie się od dnia 11 marca i potrwa do 5 kwietnia do godz. 15.00. W załączniku znajdziecie Państwo wszystkie potrzebne dokumenty.
Wydarzenia w szkole
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2024/2025
14.02.2024
Zmierz się z bykami!
06.02.2024Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w szkolnym etapie XX GMINNEJ CORRIDY ORTOGRAFICZNEJ.
Rekrutacja do OP i klasy I
01.02.2024Szanowni Państwo, po feriach zimowych rozpocznie się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Wszystkie terminy, wzory dokumentów do pobrania i inne szczegóły znajdziecie Państwo w załącznikach.
Oswiadczenie-o-miejscu-zameldowania-i-zamieszkania-dziecka.docxUchwala_Nr_XVI2012020_Rady_Gminy_Liszki_z_dnia_9_stycznia_2020_r._w_sprawie_okreslenia_kryteriow.pdfUchwala_w_sprawie_kryteriow_rekrutacji_do_oddzialow_przedszkolnych__na_drugim_etapie_postepowani.pdfWzor_wniosku_o_przyjecie_dziecka_do_publicznego_przedszkola_i_oddzialow_przedszkolnych_w_publicz.docWzor_zgloszenia_ucznia_do_klasy_I_w_Szkole_Podstawowej_%28dla_dzieci_z_obwodu_szkoly%29.docZarzadzenie_w_sprawie_terminow_przeprowadzenia_postepowania_rekrutacyjnego_i_postepowania_uzupel.pdf
KOLĘDOWAĆ MAŁEMU...
28.01.2024Wszystkich, którzy chcą posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego szkolnego chóru i kolędować razem z nami, zapraszamy w środę 31 stycznia o godz. 17.00 do Kaplicy na Wyźrale.
ZAŚPIEWAJMY KOLĘDĘ JEZUSOWI DZIŚ
28.01.2024Nasz mały szkolny chórek pod przewodnictwem Pani Marty Piętak godnie reprezentował naszą szkołę podczas Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś". Młodzi Artyści pięknie zaśpiewali dwie kolędy: "Mario, czy Ty wiesz" i "Przybieżeli do Betlejem". Drodzy chórzyści, gratulujemy Wam bardzo udanego występu.
1
Radosnych Świąt!
21.12.2023
KOCHAM POLSKĘ
14.12.2023We wtorek 12 grudnia odbył się, zorganizowany przez nasza szkołę, X Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce " Kocham Polskę" . Tematem przewodnim tegorocznej edycji była postać św. Jadwigi Królowej.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Liszki, Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, a zacni przedstawiciele tych instytucji Dyrektor dr Jarosław Szarek oraz Inspektor Cezary Pałka zasiedli w gronie jury. Swoją obecnością zaszczycili nas także: przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty Starszy Wizytator Marcin Janeczek, Dyrektor GZEAS w Liszkach Anna Maślanka oraz Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Agnieszka Pyla. Nie zabrakło Przyjaciółek szkoły: Pani Stanisławy Buczek, Pani Jolanty Gancarz i Pani Joanny Szarkowej, które na różne sposoby wspierały nasze przedsięwzięcie.
W klimatycznej sali bankietowej „Szafran” zebrało się czterdzieści tęgich głów uczniowskich z dziesięciu szkół gminy Liszki. Z racji jubileuszowej edycji Pani Marta Piętak wraz z uczniami naszej szkoły przygotowała dodatkowe atrakcje: pokaz tańca dworskiego i piosenkę o św. Jadwidze.
Nad sprawną organizacją konkursu czuwały Panie Dorota Tatara, Grażyna Kurzeja i Katarzyna Banaś. Konkurs przebiegał w pełnej emocji, ale radosnej i przyjaznej atmosferze. Na początku każda drużyna zaprezentowała scenkę teatralną, związaną z wylosowaną wcześniej legendą o Krakowie. Następnie uczestnicy odpowiadali na pytania konkursowe. Rundy pytań były przeplatane zadaniami praktycznymi. Po emocjonujących zmaganiach komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - SP im. Króla Jana Sobieskiego w Rącznej
II miejsce - SP im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Mnikowie
III miejsce - SP nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Kaszowie.
Gratulujemy wiedzy i umiejętności wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych.
Na koniec pragniemy podziękować naszym niezawodnym darczyńcom:
Firmie ”Or -Pit- Kol” w Krakowie Państwa Jolanty i Jerzego Oraczów,
Państwu Iwonie I Krzysztofowi Kupcom właścicielom Sali bankietowej “Szafran”, Państwu Ewie i Januszowi Trojanom z piekarni “Łysa Góra” .
Wszystkim szkołom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
40
Prośba o pomoc
04.12.2023Szanowni Rodzice, otrzymaliśmy prośbę o włączenie się w akcję pomocy dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Krakowie.
Jeśli ktoś z Państwa zechce pomóc, będziemy wdzięczni.
Szczegóły poniżej.
"Stowarzyszenie „Razem z Czwórką” to organizacja pożytku publicznego, non - profit,działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 4 w Krakowie, ul. H. Wietora 7.
Jej celem jest pozyskiwanie funduszy na różnorodne formy terapii (hipoterapię, arteterapię, wyjazdy terapeutyczne itp.) uczniów z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami sprzężonymi. Wzbogacamy również bazę dydaktyczną placówki.
W imieniu podopiecznych Stowarzyszenia, zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji kiermaszu świątecznego. Co roku organizujemy kiermasze świąteczne (bożonarodzeniowe i wielkanocne), na których oferujemy ozdoby świąteczne wykonane przez członków Stowarzyszenia:nauczycieli SOSW nr 4, rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz naszych podopiecznych. Dochód przeznaczymy na wyżej wymienione cele. Przygotowujemy również różnego rodzaju przetwory, które do tej pory cieszyły się dużym powodzeniem. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie organizowanego kiermaszu poprzez przekazanie domowych przetworów. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na dalszą pomoc dla Uczniów w/w Ośrodka. Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc. Z góry dziękuję za okazaną chęć współpracy i życzliwość.
Z poważaniem
Kinga Grochal Prezes Stowarzyszenia „Razem z Czwórką”"
ANDRZEJKI
04.12.2023Z okazji andrzejek samorząd szkolny wraz z opiekunami zorganizował zabawę szkolną dla klas IV - VIII . Uczniowie entuzjastycznie brali udział w przygotowaniach dekorując salę i wykonując plakaty, które przypominały o zbliżającym się evencie.
Podczas zabawy uczestnicy chętnie brali udział w różnych konkurencjach, a największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najciekawszą kreację wieczoru. Komisja miała nie lada zadanie, bowiem wszystkie kreacje były niesamowicie kreatywne. Gwoździem programu były wróżby, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Lanie wosku i taneczna zabawa w blasku kolorowych świateł i laserów oraz sztuczny dym unoszący się w całej sali nadał tajemniczości tejże imprezie.
Uczestnicy zmęczeni atrakcjami korzystali z chwili odpoczynku przy bufecie, zajadając się domowymi wypiekami i przekąskami.
Poniżej krótka fotorelacja, zobaczcie sami :)
7
SUKCES ZUZI I ANI
26.11.2023W tym roku nasza szkoła uczciła Narodowe Święto Niepodległości w jeszcze jeden szczególny sposób. Już we wrześniu pierwsi śmiałkowie zmierzyli się z tekstami Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego: Po polsku o historii. Konkurs ten wymaga nie tylko doskonałej znajomości reguł ortografii i interpunkcji, ale też niemałej wiedzy z zakresu polskiej historii, kultury i sztuki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy uczennice: Zuzia Majcherkiewicz (klasa VI), Zosia Socha (klasa VI) i Ania Wąsik (klasa VIII), które naprawdę godnie reprezentowały naszą szkołę, uzyskując bardzo wysokie wyniki w finałowym etapie. Z wielką dumą informujemy, że Zuzia i Ania zostały laureatkami konkursu w swoich kategoriach wiekowych (Zosi zabrakło zaledwie 2 punktów!). We wtorek w Krakowie odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono zwycięzców. Laureaci otrzymali również zaświadczenia o dodatkowych punktach przy rekrutacji do szkół średnich. Uroczystość uświetnił koncert poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Dzień zwieńczyło zwiedzanie wystawy Miasto. Technoczułość w Muzeum Inżynierii i Techniki. Serdecznie gratulujemy Zuzi, Ani i wszystkim uczestnikom konkursu!
5
Piąta klasa na Placu Broni
23.11.2023W czwartek 16 listopada uczniowie klasy piątej wybrali się do Teatru Współczesnego na spektakl pt. "Chłopcy z Placu Broni". Teatralna adaptacja ulubionej lektury przeniosła piątoklasistów do XIX-wiecznego Budapesztu i wciągnęła w sam środek burzliwej wojny o najukochańsze miejsce do zabawy. To dzięki głosom naszych uczniów (siedzących w pierwszym rzędzie) w wyborach na przywódcę Chłopców z Placu zwyciężył Janosz Boka, a nie zdrajca - Deżo Gereb. Od najmniejszego z bohaterów, niepozornego Nemeczka, nauczyliśmy się, czym jest prawdziwa odwaga, honor i lojalność wobec przyjaciół. Szkoda, że ta piękna historia ma takie smutne zakończenie...
Wyjazd był też okazją do spotkania z wiernym psem Dżokiem i ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim, mini-lekcji o porostach pokrywających mury obronne Zamku Królewskiego, a także jesiennego spaceru przez malownicze Planty i krakowski Rynek.Piąta klasa na Placu BroniW czwartek 16 listopada uczniowie klasy piątej wybrali się do Teatru Współczesnego na spektakl pt. Chłopcy z Placu Broni. Teatralna adaptacja ulubionej lektury przeniosła piątoklasistów do XIX-wiecznego Budapesztu i wciągnęła w sam środek burzliwej wojny o najukochańsze miejsce do zabawy. To dzięki głosom naszych uczniów (siedzących w pierwszym rzędzie) w wyborach na przywódcę Chłopców z Placu zwyciężył Janosz Boka, a nie zdrajca - Deżo Gereb. Od najmniejszego z bohaterów, niepozornego Nemeczka, nauczyliśmy się, czym jest prawdziwa odwaga, honor i lojalność wobec przyjaciół. Szkoda, że ta piękna historia ma takie smutne zakończenie...Wyjazd był też okazją do spotkania z wiernym psem Dżokiem i ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim, mini-lekcji o porostach pokrywających mury obronne Zamku Królewskiego, a także jesiennego spaceru przez malownicze Planty i krakowski Rynek.
6
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
18.11.2023W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień, na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.W 1918 roku, 11 listopada, Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Dzień ten przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców.
To właśnie z tej okazji, 14 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel .Słuchając wierszy w wykonaniu klasy VII i śpiewając wspólnie pieśni patrityczne, zgromadzeni na sali gimnastycznej nauczyciele oraz uczniowie, po raz kolejny uświadomili sobie , jak ważną i istotną wartością jest dla wszystkich wolna i niepodległa Ojczyzna .
9
11 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU
20.11.2023Nasze przedszkolaki bardzo uroczyście świętowały Dzień Niepodległości.
Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Mnikowie
20.11.202310 listopada 2023r. grupa uczniów reprezentowała szkołę podczas Przeglądu Pieśni Patriotycznej zorganizowanego w Mnikowie pod patronatem Wójta Gminy Liszki Pana Pawła Misia. Uczniowie zaprezentowali dwie pieśni: „Miejcie nadzieję” wg słów Adama Asnyka, oraz „W krwawym polu” – pieśń z okresu powstania styczniowego.
Nasza "Andegawenka"
17.11.2023Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Andegawenki" oraz do udziału w świątecznych konkursach ogłoszonych przez redakcję naszej szkolnej gazetki.
Lekcja WOS-u na żywo
15.11.2023
8 listopada uczniowie VIII klas wraz z nauczycielem wiedzy o społeczeństwie odwiedzili Urząd Gminy w Liszkach. Dla nielicznej grupy ósmoklasistów była to pierwsza wizyta w urzędzie. Zajęcia zaczęły się w budynku głównym, gdzie wiedzę na temat działalności samorządu gminnego przybliżył pan Stanisław Kozioł z Referatu Kultury Promocji i Sportu. Następnie uczniowie odwiedzili kilka referatów, w których dowiedzieli się, jakimi sprawami zajmują się ich pracownicy. W referacie podatków ósmoklasiści zdobyli wiedzę na temat rodzajów podatków, jakie zasilają budżet gminy. Dużym zainteresowaniem cieszył się Urząd Stanu Cywilnego, gdzie uczniowie w praktyce poznali procedury związane z wyrabianiem dowodu osobistego. Spotkanie z Wójtem Gminy Liszki – Panem Pawłem Misiem było dla uczniów świetną okazją do poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim przygotowaniem do aktywnego udziału w życiu społecznym. Ostatnim punktem wizyty w urzędzie były odwiedziny w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół.
Dziękujemy Panu Wójtowi i Prcownikom urzędu gminy za umożliwienie przeprowadzenia zajęć i mamy nadzieję, że tego typu praktyka będzie kontynuowana w przyszłości.3
PRZERWA NA CZYTANIE
07.11.2023Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w IV międzynarodowej edycji VIII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Niemal wszyscy obecni tego dnia w szkole włączyli się w akcję promującą czytanie. Spędzali przerwy czytając bądź słuchając czytania nauczycieli i kolegów. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie jeszcze więcej.#przerwanaczytanie Magdalena Moryc
13
Gmina Liszki zaprasza na bezpłatne warsztaty edukacyjne dla rodziców.
04.11.2023Tematyka spotkań to:
- regulacja emocjonalna w rodzicielstwie w dniu 16 listopada 2023r. w godz. 17-20
Spotkanie warsztatowe adresowane do rodziców. Będzie oparte o koncepcję „self regulation". Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać i jak zaopiekować się sobą, aby być w stanie wspierać dziecko w trudnych dla niego momentach.
CEL:
Podczas spotkania dowiesz się, czym jest regulacja emocjonalna.
Poznasz obszary samoregulacji.
Poznasz sygnały stresu i dowiesz się jak redukować stres.
Podczas spotkania będzie okazja do dyskusji: Jak wspierać w regulacji emocjonalnej samych siebie? Co można robić, gdy jest nam trudno lub gdy czujemy, że sobie nie radzimy?
- odporność psychiczna rodziców w dniu 23 listopada 2023r. w godz. 17-20
Spotkanie jest adresowane do wszystkich rodziców, którzy chcą się dowiedzieć, jak dbać o siebie i swoje potrzeby oraz dlaczego odporność psychiczna rodziców jest ważna.
CEL:
Zwiększenie świadomości emocjonalnej i wiedzy na temat potrzeby dbania o odporność psychiczną w rodzicielstwie.
Zdobycie informacji o rozwoju odporności psychicznej.
Poznanie sposobów redukowania napięć i obciążeń emocjonalnych oraz korzystania z kapitału społecznego jako bezpiecznego systemu wsparcia społecznego.
Budowanie nawyków ukierunkowanych na wzmacnianie odporności psychicznej.
Spotkania odbędą się w sali konferencyjnej GOPS Liszki.
W załączonych grafikach podano szczegóły spotkań.
W fabryce Oskara Schindlera
03.11.2023Uczniowie najstarszych klas byli w muzeum - w Fabryce Emalia Oskara Schindlera, gdzie zwiedzali wystawę główną: Kraków - czas okupacji 1939 - 1945. W atmosferze zadumy wysłuchaliśmy opowieści przewodnika i obejrzeliśmy eksponaty sprzed osiemdziesięciu lat.
42
W OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ
03.11.2023Klasa V wraz z wychowawczynią gościli parę dni temu w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie.
Celem wycieczki była edukacja poprzez zabawę oraz poznanie urządzeń o tematyce obejmujących m.in optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę.
Uczniowie mogli samodzielnie wykonać przeróżne doświadczenia na modelach instalacyjnych i przekonać się jak one działają.
Nie zabrakło także wyścigów na torze saneczkowym czy jazdy na rowerze po linie na wysokości 3 m.😊
Zwieńczeniem pobudzonych umysłów małych fizyków był przepiękny film 3D w kinie sferycznym, gdzie mogliśmy poznać początki powstania samolotów i pierwsze próby wzbicia w powietrze.
Czas spędzony w tym miejscu wykorzystaliśmy maxymalnie na edukację, zdrową konkurencje i zabawę, ale przede wszystkim mocno zintegrowaliśmy się.
To był piękny dzień! 😊
11
Archiwum Aktualności